افزایش فروش سایت فروشگاهی - آکادمی شادمان

افزایش فروش سایت فروشگاهی با ابزاری فوق العاده

اگر به تازگی سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کرده اید باید با این نکته مواجه شده باشید که تبدیل بازدیدکننده به خریدار در افزایش فروش سایت فروشگاهی بسیار تاثیر گذار است! اما چگونه میتوان بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کرد؟

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به یکی از کلیدی ترین ابزارها جهت افزایش فروش سایت فروشگاهی بپردازیم!

بهترین ابزار جهت افزایش سایت فروشگاهی تازه تاسیس

یکی از بهترین ابزارها برای افزایش فروش سایت فروشگاهی تازه تاسیس چون هنوز وب سایت شما برند نشده است و کاربران زیادی ندارد قرار دادن چت آنلاین برای جلب اعتماد و ایجاد حس vip بودن به بازدیدکنندگان میباشد و همچنین میتوانید پس از ورود کاربر به وب سایت تان با ایجاد یک پیام خوش‌آمد گویی کاربرانتان را سوپرایز کنید.?

با وجود چت آنلاین شما قادر خواهید بود تا در فروشگاه اینترنتی خود ارتباط شخص به شخص با کاربران خود ایجاد کنید. اینکار باعث میشود حس فعال بود یا باز بودن فروشگاه را به کاربران خود انتقال دهید.

به گزارش Martech, 51% کاربران تمایل بیشتری به خرید از وب سایت با امکان چت آنلاین دارند و بخش زیادی از این افراد نیز تمایل بسیار بیشتری دارند که مجددا به وب سایت برگردند.

دلیل قراردادن چت آنلاین برای فروشگاه اینترنتی چیست؟

در اکثر وب سایت ها و فروشگاه های آنلاین بخش تماس با ما یا پشتیبانی تیکتینگ وجود دارد ولی چیزی که فروشگاه اینترنتی شما را منحصر به فردتر میکند پشتیبانی با چت آنلاین میباشد که مزایای بسیار زیادی برخوردار است و در ادامه برخی از مزایای چت آنلاین در افزایش فروش سایت فروشگاهی می‌پردازیم:

کاهش هزینه ها

یکی از کلیدی ترین کارها در زمان راه اندازی کسب و کار کاهش هزینه ها میباشد. در گذشته برای پشتیبانی فقط پشتیبانی تلفنی برای کسب و کارها وجود داشت که این کار هزینه هایی بالایی داشت. اما در حال حاضر شما میتوانید با استفاده از چت آنلاین 30% ارزان‌تر به پشتیبانی خدمات و یا ارائه محصولات به مشتریانتان صرفه جویی کنید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

برای سفارش خدمات طراحی سایت و سئو میتوانید از سراسر کشور در هر زمان با ما تماس بگیرید!

افزایش فروش

با توجه به بررسی های به عمل آمده از رفتار مشتریان، کاربرانی که از چت آنلاین استفاده میکنند 3 برابر بیشتر از کاربرانی که از چت آنلاین استفاده نمیکنند خرید میکنند. در واقع وجود چت آنلاین در فروشگاه اینترنتی نرخ تبدیل شما را افزایش میدهد و باعث افزایش فروش 3 تا 5 درصدی سایت فروشگاهی شما میگردد و نرخ بازگشت سرمایه 6000 درصدی را به همراه دارد.

این مقاله هم جذابه:  8 راز کلیدی افزایش فروش بعد از ساخت فروشگاه اینترنتی

چت آنلاین در ایجاد فروش بسیار تاثیر گذار است و از طرفی نیز با استفاده از چت آنلاین میتوانید بستری مناسب برای تیم فروش و پشتیبانی خود ایجاد کنید تا در جهت تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه تاثیر بسازیی در افزایش فروش آنلاین شما داشته باشند.

ایجاد وفاداری و بهبود خدمات

در بسیاری از مواقع خیلی از کاربران از روش های تماس تلفنی، پیامک، ایمیل یا … امتناع میکنند و ترجیح میدهند تماس نگیرند ولی با وجود چت آنلاین شما میتوانید سطح رضایت مشتری را بهتر ارزیابی کنید و راحت تر ارتباط برقرار کنید.

با چت آنلاین شما میتوانید به سوالات چندین مشتری به صورت همزمان پاسخ دهید و سوالاتی که در مورد محصولات تان دارند را در کمترین زمان پاسخ دهید. همچنین با استفاده از چت آنلاین این اطمینان را در کاربران خود ایجاد میکنید که همیشه و در هر زمان آماده پاسخگویی به مشکلات و ابهامات آنها هستید و بدین شکل اعتماد کاربران خود را در خرید از سایت فروشگاهی تان میتوانید بیشتر کنید.

بعد از اینکه فروشگاه اینترنتی را تاسیس کردید قطعا فرصت این را ندارید که بخواهید نیروهای ویژه پشتیبانی آنلاین قرار دهید، بنابراین چت وب سایت بیش از چند ساعت در هفته بیشتر فعال نیست بنابراین آیا این مقدار کافیست؟ جواب مثبت است، البته در صورتی مثبت است که آن چند ساعتی که در روز یا هفته آنلاین هستید را به درستی انتخاب کرده باشید تا بتوانید از آن به خوبی استفاده کنید. ولی در ادامه قصد داریم به چند راهکار جهت استفاده بهینه از چت آنلاین سایت بپردازیم.

راهکارهای استفاده بهینه از چت آنلاین

جهت اینکه بتوانید از سیستم چت آنلاین فروشگاه اینترنتی خود بهتر استفاده کنید بهتر است به این نکات توجه کنید:

از تایم هایی که وب سایت تان پر ترافیک است استفاده کنید

همانطور که فروشگاه های فیزیکی دارای به عنوان مثال بعد از ظهرها یا شب ها شلوغ تر هستند فروشگاه های اینترنتی نیز دارای یک پیک ترافیکی هستند که شما میتوانید برای پیک ترافیک وب سایت خود را با گوگل آنالیتیکس بررسی کنید تا متوجه زمان ترافیک سایت خود بشوید.

سعی کنید پیک ترافیکی را یک ساعت قبل و یک ساعت بعد را در نظر بگیرید تا بهتر بتوانید بازخورد بگیرید. ترجیجا پیشنهاد میکنم میزان تعداد چت هایی که انجام شده است و چقدر از این چت ها تبدیل به مشتری شده اند را به صورت یه ماه یک بار بررسی کنید تا بتوانید ساعت بهینه برای چت آنلاین را بهتر مشخص کنید. از این گزارشات میتوانید در دیگر فعالیت های بازاریابی مانند بازاریابی ایمیلی، تلفنی، اسمس مارکتینگ و دیگر موارد استفاده کنید.

این مقاله هم جذابه:  40 درصد فروش بیشتر در فروشگاه اینترنتی با تکنیک فوق العاده

سعی در ارائه کیفیت بهتر بجای کمیت

ممکن است زمانیکه چت آنلاین را فعال میکنید به یک باره مثلا 1000 پیام برای شما به صورت همزان ارسال شود و این باعث میشود شما از چت آنلاین خسته شوید بنابراین بهتر است سیستم چت آنلاین وب سایت تان را مدیریت و سازماندهی کنید. به عنوان مثال بهتر است سیستم چت را طوری تنظیم کنید که اگر تعداد پیام به یک تعداد مشخصی به صورت همزان رسید سیستم چت آنلاین غیرفعال شود و تا زمانیکه به آن کاربران پاسخ نداده اید سیستم چت دیده نشود.

اینکار باعث میشود کیفیت چت های شما بهتر شود چون با کاربران محدودتری دارید چت میکنید و نیاز پیدا نمیکنید که همزمان به هزاران پیام پاسخ دهید. هرچقدر کیفیت پیام هایی که ردوبدل میکنید بهتر باشد فقط فروشتان بهتر خواهد بود.

همچنین میتوانید با قراردادن یک فرم جهت دریافت اطلاعات کاربران از این حجم پیام ها بکاهید چون کاربرانی که در خرید خود جدی نیستند از پر کردن این فرم ها خود داری میکنند. فرم را ساده در نظر بگیرید به عنوان مثال فقط نام و شماره تماس را از کاربران خود بگیرید و در زمانیکه تعداد پیام ها کاهش یافت نیز میتوانید از این اطلاعات در جهت بازاریابی استفاده نمایید.

استفاده از بازخوردها برای بهبود سایت فروشگاهی

شما میتوانید در هفته چند ساعتی را برای بررسی بازخورد کاربران در جهت بهبود فروشگاه اینترنتی تان در نظر بگیرید تا مواردی مانند ظاهر فروشگاه اینترنتی تان، رابط کاربری سایت تان و … را مورد ارزیابی قرار دهید و با بهبود این موارد شاهد افزایش فروش سایت فروشگاهی خود شوید.

سرویس های چت آنلاین

از بهترین سرویس های چت آنلاین میتوان به موارد زیر اشاره کرد که این ابزارها با زبان فارسی کاملا سازگار هستند و شما میتوانید به راحتی از این ابزارها در جهت افزایش فروش سایت فروشگاهی خود استفاده کنید:

نتیجه گیری

برای فروشگاه اینترنتی خود تا حد امکان چت آن راه اندازی کنید و بهتر است روش های پیشتیبانی آنلاین سنتی را کنار گذاشته و برای بهبود و توسعه کسب و کار خود از ابزارهای روز دنیا استفاده کنیم. اینکار نه تنها باعث افزایش فروش میگردد بلکه اعتماد بسزایی در جهت بندینگ شما دارد.

5/5 - (9 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...