سئو چیست

سئو چیست؟ SEO یعنی چی؟ کاربرد سئو در سال 2022

سئو مخفف SEO (Search Engine Optimization) می باشد که به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. جور دیگه ای هم میشه این عبارت رو تعریف کرد تا بهتر بشه درکش کرد مثلا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو چیست؟

در کل به مجموعه فعالیت هایی که ما برای جذب مخاطب از موتورهای جستجو انجام میدهیم تا از طریق کلمات مرتبط با محتوا خود ورودی جذب کنیم سئو میگویند.

برای جذب مخاطبان از طریق سئو ما چه کارهایی باید انجام دهیم؟ باید بعد از طراحی سایت استراتژی محتوایی و تولید محتوا را به صورت مرتب انجام دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل دریافت کنیم و وقتی جایگاه مناسبی داشته باشیم قطعا ورودی های بیشتری ها برای سایت خود جذب مینماییم.

سئو فقط به این معنی نیست که برای گوگل تولید محتوا انجام دهیم ما باید محتوا را طوری منتشر کنیم تا بازدیدکنندگان سایت نیز بتوانند به بهترین نحو از این اطلاعات استفاده کنند. الگوریتم ها و سیاست های گوگل به صورت متوالی طوری تنظیم میشوند که بتوانند کاربران بیشتری را جذب کنند.

سئو چه تاثیری در افزایش بازدید سایت دارد؟

سئو باعث افزایش بازدید سایت به صورت ارگانیک و بدون هیچ تبلیغاتی میشود. در ادامه به یکسری از مراحل انجام سئو میپردازیم تا بدون هیچ هزینه ای و به صورت ارگانیک بازدید سایت خود را افزایش دهید.

سئو چیست
سئو چه کاربردی دارد و چرا ما به آن نیاز داریم؟

مهمترین مراحل سئو سایت

1- سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یکی از مهمترین بخش ها برای سئو میباشد که به استاندارد بودن قالب و ایندکس شدن صحیح صفحات در گوگل و دیگر موتورهای جستجو اشاره دارد. این بخش از سئو ارتباطی با محتوا ندارد و زیرساخت محتوا مورد بررسی قرار میگیرد به عنوان مثال استاندارد سازی کدها، بهینه سازی سرعت سایت، بررسی نسخه موبایل سایت(ریسپانسیو بودن سایت) و … که آن را تکنیکال سئو میگویند.

این مقاله هم جذابه:  چک لیست سئو و وظایف سئو کار

2- بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به فرایندی در کسب و کار گفته میشود که به تولید محتوای استاندارد و راضی کننده برای جلب توجه کاربران می پردازد. هدف از بازاریابی محتوا برانگیختن اقدام های سودآور برای کاربران است.

برای بازاریابی محتوا میتوان به اقداماتی مانند شناسایی کلمات کلیدی، دسته بندی و برچسب گذاری اصولی، لینک سازی داخلی و خارجی، آنالیز رقبا و… اشاره کرد. لازم به ذکر است که بدانید سئو بدون تولید محتوا میسر نیست.

3- لینک سازی هدفمند

به صورت کلی برای اینکه ارزش یک مطلب یا یک سایت بیشتر شود تا نزد گوگل معتبر شناخته شود نیاز به اقداماتی مانند لینک سازی داخلی و خارجی می باشد، در کل ما اگه بخواهیم رتبه سایتمون رو افزایش بدیم باید از سایت هایی که اعتبار بیشتری نزد گوگل دارند لینک دریافت کنیم و در بین مطالب خود از لینک سازی داخلی استفاده کنیم.

post
0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...