عنوان مناسب
سئو

8 راهکار انتخاب عنوان مناسب و جذاب

ویژگی های عنوان مناسب

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که یک عنوان مناسب و جذاب باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا برای شما بازخورد بهتری نسبت به رقبا ایجاد کند؟ این ویژگی هایی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت در اکثر پلتفرم ها و اپلیکیشن ها مانند اینستاگرام، وبسایت و … بازدهی بی نظیری برای شما ایجاد خواهد کرد.

مفهوم کلیدی در عنوان

منظور از مفهوم کلمه کلیدی در عنوان همان عبارتی میباشد که کاربران شما در موتورهای جستجو وارد میکنند و به دنبال محتوای شما هستند میباشد.

حداکثر طول عنوان 60 کاراکتر

حداکثر طول عنوان در موتورهای جستجو 60 کاراکتر میباشد و در صورتیکه عنوان شما بیشتر از 60 کارکتر شود موتورهای جستجو 60 کاراکتر اول را به کاربران نشان داده و مابقی کلمات محو میگردد مانند تصویر زیر:

حداکثر طول عنوان
حداکثر تیتر نوشته

حروف اضافه ممنوع

در عنوان نویسی سعی کنید از قرار دادن حروف اضافه خودداری کنید حروف اضافه مانند:

ازمگرسوی
بابیدر مقابل
برالابه اضافه
دراز جملهغیر
تااز حیثکسره اضافه

بودن اسم برندتان در عنوان اهمیتی ندارد

قرار دادن اسم برند در انتهای عنوان ها هیچ کمکی به سئوی سایت شما نخواهد کرد و گوگل به صورت خودکار این کار را برای شما انجام میدهد بنابر این نیاز نیست شما اسم برندتان را در انتهای تمام مقالات خود قرار دهید.

قرار دادن اسم برند در عنوان باعث میشود بخشی از طول عنوان را از دست بدهید و نتوانید عبارت مناسبی را برای عناوین مقالات یا محصولات خود قرار دهید.

این مطلب هم جذابه!  سئو تکنیکال چیست و 12 المان آن در وبسایت

عبارت ها را در عناون از یک دیگر جدا نکنید

عنوان را به صورت سوالی بنویسید

در عنوان از عدد استفاده کنید

غلط املایی و نگارشی نداشته باشید

غلط های املایی شاید خیلی ها این تصور را داشته باشند که باعث جلب توجه کاربر میشود در صورتیکه اگر شما غلط املایی داشته باشید علاوه بر اینکه گوگل به درستی نمیتواند آن عنوان را شناسایی کند بلکه کاربران اصلی و مشتریان شما هم این تصور را خواهند داشت که شما حتی نمیتوانید یک عنوان را به درستی بنویسید پس لابد محصولتان یا مقاله ای که منتشر کردید دارای محتوای ارزشمندی نیست. عناوینی جذاب هستند که غلط های املایی نداشته باشند و این نوع مقالات از نظر کاربران دارای ارزش بسیار زیادی میباشند.

حامد شادمان

درباره حامد شادمان

با برنامه نویسی زندگی میکنم و عاشق دیجیتال مارکتینگ ام. همیشه تلاش می کنم که در این مسیر بهتر و حرفه ای تری بشم و علم خودم رو بروز نگه دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *